Elabrick je názov produktov značky elastolith

Spoločnosť Elastolith ponúka pod názvom „Elabrick“ sortiment trvácnych tehlových obkladov pre domácich majstrov. Vďaka vysokej kvalite a mnohým jedinečným vlastnostiam sa tento produkt počas uplynulých desaťročí nadmieru osvedčil ako oceňovaný výrobok z kategórie „urob si sám“. Prostredníctvom vybraných obchodov so stavebninami, ako aj online sortimentu ponúkame plne zosúladený systém obkladov. Podkladový náter, lepidlo a tehlový obklad vytvárajú vo vzájomnej kombinácii vysokokvalitný konečný výsledok. So systémom Elabrick si jednoduchým spôsobom sami vytvoríte krásny obklad interiérovej steny alebo vonkajšej fasády, ktorá vám zaručene spríjemní bývanie na dlhé roky.

Elastolith je inovatívny rodinný podnik s históriou a ambíciami

Spoločnosť Elastolith vyrába od roku 1982 svoj vlastný jedinečný tehlový obklad. Základný výrobný postup pochádza už z roku 1962. Sme veľmi hrdí na to, že u nás nevytvárajú konečný produkt stroje, ale že sú tehlové obklady výsledkom ručnej práce odborníkov. Vďaka tomu je každý tehlový obklad jedinečný. Vývoj, výroba, kontrola kvality, balenie a distribúcia prebiehajú v modernom výrobnom závode v holandskom Haaksbergene, kde má každodenné riadenie na starosti druhá generácia rodinnej firmy.

Tehlový obklad elabrick je mimoriadne trvácny výrobok

Tehlové obklady Elabrick sú vďakahrúbke len 3 až 4 mm a použitiu predovšetkým nerastných surovín mimoriadne trvácny produkt. Malá hrúbka znamená, že na výrobu tehlových obkladov Elabrick je potrebné relatívne malé množstvo surovín. Proces výroby tehlových obkladov je navyše energeticky úsporný, pretože obklady sa nevypaľujú v peci, ale sušia sa pri pomerne nízkej teplote. Malá hrúbka tehlového obkladu zároveň znamená úspory a výhody, pokiaľ ide o uskladnenie, prepravu a samotnú aplikáciu výrobku. Tehlový obklad Elabrick sa dá v kombinácii so zatepľovacím systémom použiť pri renovácii domu. Vďaka tomu stúpne jeho hodnota a klesne spotreba energie. Spoločnosť Elastolith neustále investuje do svojich produktov a výrobných procesov. Pritom berie ohľad na pracovné podmienky zamestnancov a spracovateľov výrobkov a, samozrejme, aj na životné prostredie.

Jedinečné vlastnosti sú nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie

Úzke kontakty s odberateľmi, architektmi a dlhoročné skúsenosti nadobudnuté na celosvetovom odbytovom trhu nám umožňujú ponúkať zákazníkom moderný sortiment farieb, rozmerov a textúr. Malá hrúbka a mimoriadne nízka hmotnosť tehlových obkladov Elabrick znamená, že sa dajú bez problémov aplikovať na takmer každý pevný podklad.
Vďaka systému Elabrick dodáte svojmu domovu jednoducho a rýchlo vlastný jedinečný štýl.